بهره برداری از آبنمای موزیکال میدان شهید صدوقی • شورای اسلامی شهر مهریز

بهره برداری از آبنمای موزیکال میدان شهید صدوقی


system
۱۸ خرداد ۱۳۹۵
دسته بندی: Category
0
Views: 217
تگ ها: tags

\r\n

همزمان با حلول ماه مبارک رمضان و با برگزاری مراسمی با حضور فرماندار، اعضای شورای اسلامی شهر، شهردار و جمعی از رؤسای ادارات  و نهادهای شهرستان و با استقبال گسترده مردم مهریز،  آب نمای موزیکال میدان شهید صدوقی مورد بهره برداری قرار گرفت.

\r\n

سخنرانی فرماندار محترم، ارائه گزارشی توسط رئیس شورای شهر و شهردار معزز و برگزاری برنامه هایی متنوع فرهنگی از دیگر برنامه های این مراسم بود.

\r\n

لازم به ذکر است این میدان بزرگ ترین میدان موزیکال کف خشک کشور و بزرگ ترین در استان یزد می باشد که در محوطه ای به مساحت ۵۵۳۹ متر مربع احداث و شامل ۳۲۱۵ متر آب نمای موزیکال و ۲۴۱۴ متر مربع محوطه ی چمن کاری می باشد.

\r\n

\r\n\r\n\r\n\r\n\r\n\r\n\r\n\r\n\r\n\r\n\r\n\r\n\r\n\r\n\r\n


ر تاریخ سرزمین کهن مهریز، باغ شهر استان یزد و دیار مهر و مهرورزی؛ پویندگی و توانمندی قرین پایداری و پایندگی بوده است. زندگی مردمش را از دیرباز هم بر نقش و نگار طاق و رواق و شبستان و ایوان می بینیم و هم نوشته ها و نگاشته های روی خشت ها و تخته سنگ ها و طومارها و اوراق کتاب ها . فضای فرهنگی و معنوی این سرزمین را از همان آغاز راه گوهری ارزشمند می یابیم و طبیعتش را برخوردار از همه مواهب و ذخایرخدادادی. ساکنانش نه تنها دوستدار طبیعت اند که زندگی را در دل آن سامان داده اند و با آهنگ جاودانی و همیشگی طبیعت همساز ساخته اند و نقش این طبیعت و شگفتی هایش به دست آنان بر سنگ و فلز و چوب به جای مانده و فرآورده های هنری اعجاب آوری را پدیدآورده است.