نشست مشترک با مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد • شورای اسلامی شهر مهریز

نشست مشترک با مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد


system
۲۹ بهمن ۱۳۹۴
دسته بندی: Category
0
Views: 13
تگ ها: tags

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان یزد با حضور در شهرداری مهریز ضمن تبریک انتصاب مهندس سعید شایگان به عنوان شهردار مهریز با حضور تعدادی از اعضای شورای اسلامی شهر مهریز به بررسی راه های ارتقاء حوزه گردشگری مهریز پرداخت.

\r\n\r\n

محمدمهدی شرافت، مهریز را باغ شهری با پتانسیل های ارزنده در حوزه گردشگری عنوان کرد و گفت: مهریز باغ شهری است که در حوزه گردشگری پتانسیل های ارزنده ای دارد که باید از پتانسیل ها به خوبی استفاده شود.

\r\n

شرافت که رئیس کمیته های خدمات اسکان و رفاه، اطلاع رسانی، تبلیغات و امور فرهنگی ستاد اجرایی خدمات سفر استان یزد نیز می باشد تصریح کرد: آثار تاریخی شهرستان مهریز در کنار بافت قدیم، تفرجگاه های بکر و دیدنی، پارک ها و فضای سبز دلنشین و چشمه های روان پتانسیلی است که در کمتر نقطه ای در کویر یافت می شود که باید مسئولان قدر این نعمت ها را بدانند.

\r\n

وی در ادامه به تأثیر هویت بخشی معابر در توسعه فرهنگی و اقتصادی شهر اشاره کرد و گفت: یکی از وجوه هویت بخشی، بدنه سازی، ساماندهی و اصلاح پیاده روها و معابر عمومی شهر است.

\r\n

در ادامه این جلسه در رابطه با برخی از معابر و خیابان های در حال احداث در سطح شهر و وجود تعدادی از اماکن میراث فرهنگی در این معابر بحث و تبادل نظر و هماهنگی های لازم صورت گرفت.

\r\n

مهندس شایگان در پایان این جلسه از بذل محبت آقای شرافت تقدیر و تشکر نمود.

\r\n


ر تاریخ سرزمین کهن مهریز، باغ شهر استان یزد و دیار مهر و مهرورزی؛ پویندگی و توانمندی قرین پایداری و پایندگی بوده است. زندگی مردمش را از دیرباز هم بر نقش و نگار طاق و رواق و شبستان و ایوان می بینیم و هم نوشته ها و نگاشته های روی خشت ها و تخته سنگ ها و طومارها و اوراق کتاب ها . فضای فرهنگی و معنوی این سرزمین را از همان آغاز راه گوهری ارزشمند می یابیم و طبیعتش را برخوردار از همه مواهب و ذخایرخدادادی. ساکنانش نه تنها دوستدار طبیعت اند که زندگی را در دل آن سامان داده اند و با آهنگ جاودانی و همیشگی طبیعت همساز ساخته اند و نقش این طبیعت و شگفتی هایش به دست آنان بر سنگ و فلز و چوب به جای مانده و فرآورده های هنری اعجاب آوری را پدیدآورده است.